Pískování ALU kol

Důležitým bodem při procesu renovace disků je jemné pískování ALU kol, které má za cíl kompletní a finální zbavení neduh, oxidací a nečistot vašich kol. V naší hale se na jemnost pískování klade velký důraz. Klíčové je při něm dosáhnout absolutně hladkého povrchu ALU disku, který je pro celkový vzhled renovovaného autodisku nesmírně důležitý.

 

Průběh pískování ALU kol

 

V naší dílně jsme pro tuto fázi renovace zvolili pískování drceným sklem. Pro laiky, kteří se nepohybují v oboru renovace autodisků, s radostí vysvětlíme. Jedná se o metodu, v rámci které očistíme vaše ALU kola do finální podoby za pomocí drceného skla, které tlakem vzduchu, jemně, ale maximálně efektivně proženeme ve specializovaném stroji pod úhlem přes vaše disky. Díky nastavenému nízkému tlaku vzduchu nedojde k poškození, ale k potřebnému sjednocení povrchu disku.

 

Po provedení jemného pískování ALU kol máme v rukou dokonale čistý disk, který je následně připraven k finální úpravě, broušení a opravám, při nichž se zbavíme veškerých problémových míst.